СТАТТІ

Категорії каталогу

MOTORCYCLE TOURS / МОТОТУРИ [2]
ЕНДУРО [13]
Все, що пов'язано з позашляховими мотоциклами та змаганнями
ПОДОРОЖІ [30]
Тривалі мотоподорожі
МОТОКРАЄЗНАВСТВО [5]
Місця, варті уваги мототуриста
МОЇ МОТОЦИКЛИ [3]
Honda XR400R та Honda XL250 Degree-2
ЯХТИНГ В ТУРЕЧЧИНІ / ЯХТИНГ В ТУРЦИИ [0]
Ми пройдемо там, де ви ще ніколи не були! Ви зрозумієте, яка величезна різниця між Туреччиною отельною та Туреччиною яхтенною!
Головна » Статті » ПОДОРОЖІ

Велика подорож 2006: Харків—Хуст—Харків. Частина 3
10 серпня, четвер

Львів—Старе Село—Свірж—Стрий—Долина—колиба вже десь в горах
Ура! Нарешті, вирушаємо далі! Львів дуже гарне місто, але ж ми ще багато чого хочемо побачити. А у Львів, врешті-решт, можна завітати і взимку. Напередодні ввечері провели нараду. Ще свіжі наші спогади про суцільні фури навкруги Львова, тому вирішили їхати не на Ужгород і не на Мукачеве, а на Хуст. Судячи по мапі, там не магістральна дорога, можливо фури дадуть нам спокій. До того ж, у нас вже помітно обмаль часу.
Перший замок на нашому шляху — Старе Село. Вказівник з траси вправо, досить примхливий серпантин, залізничний перетин, ями, калюжі, кури-камікадзе, і ось він, красень! Замок просто велетенський, але, на жаль, більше вражає його занедбаність. Добре видно, що замок розбирають на цеглу місцеві мешканці, на подвір’ї пасеться худоба. Врешті-решт, жодного туристичного сервісу, охоронних дошок, навіть вказівників немає! Вволю поїздивши та побігавши навкруги замку та вгамувавши дослідницький азарт, вирушаємо далі — на Свірж. Свіржський замок чомусь викликав дитячі спогади про чеську Червену Лготу. Романтичний і начебто зовсім схожий на палац замок височить серед озера. Але я знаю, що свого часу він витримав не одну облогу. На цьому ми закінчили оглядати замки Львівщини.
Далі наш шлях лежить в сторону Карпат. Час вже не ранній, тому проминаємо без зупинки П’ятничани (там теж є замок, його можна побачити з дороги), і певний час вдаємо, що ми байкери: дорога, асфальтова стрічка і нічого іншого. Тільки раз зупиняємось надовго — помилуватися Дністером. За Стриєм досить несподівано на горизонті з’являються гори, вони стрімко наближаються і за Долиною раптом обступають дорогу.
Вже вечоріє, небо знов у хмарах, починається дощик. Звертаю на вивіску "Колиба". Вау, справжня гуцульська будівля, поряд купка чоловіків напідпитку, всі дуже привітні. Питаю дозволу поставити поряд намет. Хазяїн закладу дозволяє з умовою, що зранку нас не буде. Добре, саме таким і є наш намір. Ставимо намет і йдемо в колибу вечеряти. Гуцульська юшка, деруни, пиво і багаття поряд роблять свою справу — ледве доповзаю до намету.



Старе Село



Старе Село



Старе Село



Свірж



Свірж



Зруйнована церква



Дністер



Колиба

11 серпня, п’ятниця
Колиба—Хуст—Виноградів
Мене підриває о сьомій ранку. Йде дощ. Небо все в хмарах, зрозуміло, це надовго. Пішов у розвідку навколо колиби, ані душі. Намагаюсь заснути далі. Нарешті об одинадцятій зібралися, перекотив мотоцикл під дах колиби. Все ще ні душі, дощ ллє, хочеться їсти. О дванадцятій нарешті з’явилися робітники закладу, на сніданок та ж юшка, яка так сподобалась нам ввечері. Подвійна доза кави, і вперед, зміни погоди не передбачається.
Вдіваємо дощовики з плівки — все, що маємо на цей випадок. Ноги мокрі майже зразу, все інше сухе, жити можна. Аня, як і раніше, майже суха. Долаємо Карпати, наша ціль — Хуст. Трохи побоювався дороги, пам’ятаючи Кримські серпантини, але марно. Досить легка дорога, навіть під дощем, до того ж Горбоконик це не "Ява". Головна складність була в тому, щоб оминати кінські та коров’ячі кизяки, які рясно вкривали дорогу. Спроба проїхати по кизяку в нахилі мала ефект начебто наїхав на кригу, тому прийшлося різноманітнити траекторії протичовновими зігзагами. Після вказівника „Закарпатська область” додаткове різноманіття: акуратні ями в асфальті, вирізані невідомим знаряддям у формі правильних прямокутників. Вони були заповнені водою, а деякі повністю в калюжах, тому помічав їх майже впритул, звісно, якщо помічав. Особливо сподобалась одна — вузька і довга яма в повороті на 90 під гострим кутом від узбіччя до середини полоси в нашому напрямку. Саме в цьому повороті мені чомусь закортіло триматися розподільної лінії і після того, як побачив цей сюрприз, довго фантазував, щоб було, якби я в неї влетів.
Гори лишились позаду, ось і Хуст, а дощ все не зупиняється. Шукаємо замок. Беру язика, не дуже тривалий допит. Начебто туди є дорога. Дивлюсь на височенну гору, щось не дуже віриться. Перевіримо. Дорога таки є, але яка! Декілька сот метрів по здибленій бруківці, крізь яку густо росте трава. Далі начебто та ж бруківка. Була колись. Її залишки стоять колом, їх перетинають рівчаки, наноси глини. Зупинитись, а тим більше розвернутись на майже 45-градусному схилі серед лісу неможливо. По команді Аня зістрибує майже на ходу. Останні метрів 300 долаю наодинці. Хух, трохи тріалу не завадило, помітно зігрівся. Дивлюсь назад і не уявляю як буду з’їзджати по цій ковзанці, я на майже дорожній гумі. Але це потім, зараз оглядаємо замок.
Він досі приголомшує своїми розмірами, незважаючи на те, що збереглися жалюгідні залишки. В середині XVIII сторіччя в порохову вежу замку влучила блискавка і він злетів на повітря. Хтозна, скільки пороху зберігали тогочасні хазяйновиті вояки, але, на мою думку, щоб ТАК зруйнувати ЦЕ, потрібна атомна бомба. Як і в Старому Селі, вражає повна занедбаність пам’ятки: залишки мурів та веж щільно поросли чагарником і травою, які скоро зруйнують і те, що залишилося від колись нездоланої фортеці. Також відсутні охоронні дошки та вказівники. Дощ все не вщухає. Розвертаю мотоцикл, тріал триває. Після першого, найкрутішого схилу, який майже весь пройшов юзом, вимикаю двигун. Перша передача, травлячи зчепленням вдається досить безпроблемно доїхати до бруківки. По дорозі ледве розминувся в парою пішоходів, яким по такій погоді закортіло відвідати замок.
Повернувшись в Хуст, випили кави і провели нараду, що робити далі. Ми самі і намет були наскрізь мокрі, тому про ночівлю на свіжому повітрі не було й мови. Вирішили їхати у Виноградів, щоб зранку оглянути тамтешній замок, а поки що знайти там мотель. По дорозі до Виноградова дощ, нарешті, вщух. За 80 гривень був знайдений мотель з гаражем і гарячою водою. Вечеря, пиво, спати.






Штурм Хустської фортеці



Хустська фортеця



Початок дороги вниз

12 серпня, суббота
Виноградів—Рахів—Яблунецький перевал—Яремче
Ранок почався з тріалу. Віноградівський замок був досить швидко знайдений (якихось три-чотири язики), але дістатися до нього виявилося не просто. Замок з усіх боків оточений городами, між якими на схилах гори пролягають вузенькі стежки. Пару разів розвернувши на руках Горбоконика ми знайшли таки вірний шлях. Руїни замку досить цікаві, але сприйняття псують городи навкруги. Тож після сніданку в кав’ярні неподалік вирушаємо в бік Яремче.
Знов Хуст, в якому мало не потрапили в екзотичну ДТП. Нам повертати ліворуч, а на зустрічній смузі майже перетинає наш шлях візок з двома чоловіками. Один маше мені: "проїжджай", я починаю повертати і тут бачу, що віжжі у другого чолов’яги і спиняти коня від зовсім не збирається. Щоб розминутися головами з оглоблями довелося залягти на бак.
Нам потрібно перетнути більшу частину Закарпаття і знов потрапити в Карпати. Їзда по Закарпаттю досить цікава. Не встигає закінчитися одне село, починається інше. Вздовж дороги численні базари. Дорога пролягає по рівнині, але плутає, як у горах, і дуже вузька. Рух теж екзотичний. Зграї фур доповнюють купки велосипедистів і величезна кількість водіїв кобил, які зустрічаються всюди, але найчастіше в закритому повороті посеред дороги. Завдяки їм їхати не нудно, навпаки, дуже весело. Вказівники завжди двома мовами, Одна українська, а друга, здається, може бути румунською, угорською або словацькою.
Перед Раховим дорога плутає вздовж берега Тиси, а на протилежному березі — вже Румунія. Хати, начебто, такі самі, як і тут. Відрізок Рахів—Яремче трохи розчарував. Десь читав, що начебто тут найскладніші карпатські серпантини. Можливо і так, але ніякого порівняння з кримськими вони не витримують. Але краєвиди чудові, особливо після Яблунецького перевалу.
Є бажання зупинитися в Яремче на пару днів, але ми там ніколи не були і нічого не знаємо. Вирішили скористатися довідником моторуху з журналу "Мотодрайв", який був, власне, єдиною мапою, яка була у нас в наявності. Там було оголошення якраз із Яремче. Подзвонив ще з Рахова, і на в’їзді в Яремче нас зустрів Сергій. З’ясувалося, що з мотоциклістів грошей він не бере. В нашому розпорядженні опинилася двокімнатна дача поряд з Прутом.
Ввечері познайомилися з Сергієвою родиною, випили за знайомство пива і розробили план на завтра. Сергій запропонував відвідати василіанський монастир в Дземброні.



Виноградів. Фортеця



На тому березі — Румунія



Особливості дорожнього руху



Яблунецький перевал



Яблунецький перевал. Священні корови



Яремче. Дача
Категорія: ПОДОРОЖІ | Додав: olexarider (27.01.2009)
Переглядів: 950 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]